هشتیـکو ... جایگزینـی نـدارد جایگزینـی نـدارد

در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

بازسازی خانه

بازسازی خانه می تواند به صورت کلی شامل دیوارها، کف، سقف، نما و حتی وسایل خانه باشد. اولین قدم قبل از اقدام به باسازی خانه باید بودجه خود را برای بازسازی تعیین کنید و مشخص کنید که چه هدفی از بازسازی دارید و تا چه میزان نیاز دارید که این کار انجام شود. زیرا وقتی که به خوبی بدانید که چه می خواهید و بتوانید آن را برای معمار یا طراح یا دکوراتور توضیح دهید.

آنها هم به خوبی می توانند یک برنامه ریزی منسجم برای کار شما انجام دهند تا کار سریعتر پیش برود و از هدر رفتن هزینه های اضافی هم جلوگیری می شود خانه های مسکونی و مکان های تجاری هرچقدر هم که با مصالح با کیفیت ساخته شده باشند، باز هم بعد از مدتی نیاز به بازسازی و تعمیر دارند و این بازسازی یا می‌تواند به علت نگهداری و تعمیر ساختمان باشد و یا برای بخشیدن ظاهر زیبا و جدیدتر به بنا باشد.

در هر حالت باید با برنامه‌ ریزی و مشاوره درست این بازسازی صورت گیرد تا هزینه‌ای که صرف خرید مصالح و گروه بازسازی و کارگر و غیره می‌شود به هدر نرود و نتیجه کار آن چیزی باشد که صاحب ملک توقع داشته است.

 

آنچه در این مطلب بازسازی خانه مطالعه خواهید نمود:

بازسازی خانه

بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه و مدت زمان آن چقدر است؟

هزینه بازسازی را ما در دو قسمت مجزا برای شما شرح می دهیم:

پیش بینی حدودی

برای بدست آوردن پیش بینی حدودی، بهترین راه حل این است که پروژه های بازسازی مشابه خانه یا آپارتمان خود را بررسی کنیم. به این ترتیب با مقایسه شرایط بازسازی در این پروژه های مشابه و پروژه خودمان می توانیم متوجه شویم که تا چه حدی شبیه به یکدیگر هستند. پس از آن با توجه به هزینه و زمانی که برای انجام این پروژه های مشابه صرف شده است، می توانیم یک پیش بینی حدودی از اینکه در پروژه شما قرار است چقدر هزینه و زمان صرف شود، بدست بیاورید.

پیش بینی دقیق

اما برای بدست آوردن پیشبینی دقیقتر که اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه براساس آن تصمیم نهایی گرفته می شود، باید محاسبات دقیقی انجام دهیم. این محاسبات براساس بررسی هزینه و زمان مراحل و بخشهای مختلف پروژه بازاسازی مورد نظر شما انجام می شود. باید پیش بینی شود که قرار است هر بخش از پروژه مورد نظر به چه شکلی انجام شود.

چه مشکلات و موانعی ممکن است برسر راه اجرای بازسازی پیش بیاید. و در نهایت یک تجسم کامل از همه آن چیزی که در زمان انجام بازسازی قرار است اتفاق بیافتد. مشخص است که این محاسبات و پیش بینی دقیق، تنها از یک شخص یا مجموعه متخصص و با تجربه در پروژه های بازسازی مشابه خانه شما بر می آید.

بازسازی خانه

انواع قرارداد در بازسازی خانه

 • قرارداد پیمانکاری با مصالح

اگر دقیقاً مشخص است که برای بازسازی در خانه شما قرار است چه کارهایی انجام شود و از چه مصالح و لوازمی استفاده شود، قرارداد پیمانکاری با مصالح انتخاب مناسبی خواهد بود.

 • قرارداد پیمانکاری بدون مصالح

اگر در بازسازی مورد نظر شما، فقط شکل کار مشخص است. اما نوع و مشخصات دقیق مصالح و لوازم مورد استفاده در بازسازی مشخص نیست، بهتر است از قرارداد پیمانکاری بدون مصالح استفاده شود.

 • قرارداد مدیریت پیمان درصدی

اگر فقط چهارچوب کلی بازسازی منزل یا آپارتمان شما تعیین شده است و ممکن است حجم کار در این چهارچوب کلی تغییر کند، بهتر است از قرارداد پیمان مدیریت درصدی برای انجام بازسازی استفاده شود.

 • قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی

اگر در پروژه بازسازی شما، چهارچوب دقیقی از پروژه مشخص باشد ولی جزئیات آن مشخص نباشد، قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی می تواند انتخاب درست پروژه شما باشد.

 

بایدها قبل از بازسازی خانه

 • قبل از انجام عملیات بازسازی، در صورت عدم تعویض شیرآلات، لوله کشی ها و برق کشی خانه از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • اگر کار بازسازی را به شرکت ها و پیمانکاران متخصص در این زمینه واگذار می کنید حتما قبل از انجام عملیات به طور کاملا رسمی قرارداد بازسازی را تهیه و به امضای طرفین برسانید تا ملزم به اجرای آنچه توافق شده است باشند.
 • بهتر است در صورت بازسازی های کلی اعضای خانواده را در محل دیگری ساکن نمایید و در صورت نیاز خانه را تخلیه یا لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق ها قرار دهید.
 • در تهیه متریال و مصالح مورد نیاز قبل از انجام پروسه بازسازی دقت داشته باشید که تا جایی که بودجه اجازه می دهد مواد با کیفیت تر و به روزتری خریداری نمایید.

بازسازی خانه

 قوانین بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان قوانینی دارد که باید به آن توجه داشته باشید و موظفید آنها را رعایت کنید. البته همه عملیاتی که در رابطه با نوسازی و بازسازی ساختمان انجام می شود نیاز به مجوز ندارد و فقط بعضی از اصلاحات نیاز به مجوز از طرف شهرداری دارد. در ادامه با برخی از اقداماتی که نیازی به مجوز از سمت شهرداری ندارند آشنا می شوید و این گونه می توانید راحت تر و سریعتر کارهای بازسازی و نوسازی ساختمان خود را با خیال راحت انجام دهید.

 • تمامی اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض کف‌سازی طبقات و زیرزمین
 • سیمان‌کاری و سفیدکاری
 • نقاشی
 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض نمای ساختمان
 • تغییرات مربوط به محوطه و حیاط ساختمان (مثل ساخت باغچه)
 • احداث حوض یا استخر به شرط آن که منجر به از بین رفتن فضای پارکینگ نشود
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

دیگر مقالات

میکروسمنت چیست؟
بازسازی خانه و ساختمان

میکروسمنت چیست؟ (آپدیت مهر 1400)

میکروسمنت چیست؟ اگر به دنبال اطلاعات فنی و تخصصی در مورد میکروسمنت هستید، جای درستی آمده اید؛ دراین مقاله ما به عنوان تولیدکننده بهترین پودر

ادامه مطلب »
قیمت میکروسمنت
دکوراسیون داخلی

قیمت میکروسمنت (آپدیت دی ماه 1400)

قیمت میکروسمنت (Microcement) به همراه خصوصیات و نحوه اجرای آن بصورت اصولی را در این مقاله مطالعه نمایید.میکروسمنت یک پوشش تزئینی، پلیمری و کامپوزیت آلی

ادامه مطلب »