هشتیـکو ... جایگزینـی نـدارد جایگزینـی نـدارد

میکروسمنت

سبک ساحلی، بیشتر مردم ما در اولین فرصت آخر هفته و یا تعطیلات دنبال رفتن به جایی مثل سواحل شمال یا جنوب هستند. یکی از مواردی که اکثراً با آن مواجهشده اند سبک طراحی خانه های این مناطق است (البته بشرطی که درست طراحی شده باشند).و حتی بعضی افراد حاضرند برای این سبک طراحی در این مناطق زندگی نمایند.خب، حتما نیاز نیست در این مناطق زندگی کنید. با یکسری تغییرات، هزینه، وقت و انرژی می توانید سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی خانه یا آپارتمان خود ، مانند رنگ های پاستلی و دکوراسیون دریایی ، می توانید آن حس و حال را در تمام سال (بدون نگرانی در مورد آفتاب سوختگی) به خانه خود بیاورید.

روشن، مطبوع و خوشبختانه زیبا. فضاهای داخلی با طراحی ساحلی نه تنها زیبا هستند بلکه فضای آرامش بخشی نیز دارند. با چند ترفند به تنهایی ، خانه شما می تواند به یک خانه آرامش بخش تبدیل شود. آنچه که طراحی داخلی ساحلی را از سایر سبک‌ها جدا می کند ، ظاهری کم نظیر و شیک است. طراحی مدرن ساحلی حاکی از فضای ساحلی زیبا از طریق انتخاب رنگ و مبلمان است. رنگ های دریایی و پر طراوت ، پایه و اساس سبک را تشکیل می دهند.

سبک ساحلی و ویژگی های آن

رنگ های خنثی

حس طراوت و آرامش چیزی است که در خانه های با طراحی داخلی ساحلی احساس می کنید. برای همین، می توانیم به رنگ‌های روشن این طراحی اشاره کنیم. رنگ‌های سفید و خنثی اساس طراحی داخلی ساحلی را تشکیل می دهند و هرچه روشن تر ، بهتر. دیوارهای روشن نشان از این سبک است. از بازی با رنگهای خنثی نترسید. مخلوط کردن تن های شنی و سفید می تواند به خانه ای زیبا با الهام از ساحل منجر شود.

هنگامی که انتخاب رنگ به درستی انجام شود ، اتاق های سفید و شفاف با خلوص و سادگی بدست می آید. اما اگر بیش از حد سختگیرانه یا یک بعدی به داستان نگاه می کنید استفاده از رنگ های خامه ای و بژ نیز مناسب می باشد.

سبک ساحلی

پنجره های بزرگ و پرنور
پنجره های فراوان ، درهای شیشه ای و چراغهای روشن اجازه می دهد تا آفتاب در آن جاری شود ، بنابراین اگر خانه شما از این عناصر کم دارد ، آنها را اضافه کنید. پرده های پنجره باید به اندازه کافی ساده و روشن باشد تا از نور نکاهد. پرده های سفید حیرت انگیز که با یک نسیم آرامش بخش حرکت می کنند ، مطمئناً منظره زیبایی است.

یک تخت و مبلمان ساده اما در عین حال راحت
جیر و ساتن را دور بیندازید ، زیرا در طراحی مدرن ساحلی همه چیز درخشان و سرد است. به همین دلیل کتان در خانه های طراحی داخلی ساحلی ضروری است. نه تنها روتختی‌ها را می توان به راحتی شستشو داد بلکه می توانید با انتخاب پارچه خود نیز خلاق شوید. پارچه های روشن تر باعث می شود اتاق جادارتر به نظر آید. مبلمان ساحلی باید این تصور را ایجاد کند که می تواند در مقابل هوای مرطوب و پاهای شنی ایستادگی کند . میزهای چوبی محکم ، حصیری و حتی ضخیم متناسب با این سبک هستند.

چیدمان باز برای عبور بهتر هوا
مانند ساحل ، اتاق‌های ساحلی نیز باید احساس تنفس کنند ، فضایی دلباز با ویو مناسب و گردش مناسب هوا ایجاد کنید. طراحی داخلی ساحلی برای ایجاد فضایی با هوای مطبوع به یک طرح نقشه باز نیاز دارد. از بین بردن یا بازسازی مرزها می تواند اطمینان حاصل کند که یک اتاق با اتاق دیگر یکپارچه میشود و هوا جریان دارد ، خصوصاً در یک سالن پذیرایی و نشیمن یکپارچه. دکوراسیون خانه ساحلی مدرن می تواند فضاهای باز بزرگتری را با ظاهری منسجم به همراه آورد. غالباً فضاهای راهرو مانند ، نادیده گرفته می شوند.

سبک ساحلی

طراحی ساده
زندگی ساده را در آغوش بگیرید. برای اینکه احساس تعطیلات ساحل را به خانه خود بیاورید ، سعی کنید تا حد امکان عناصر طراحی را ساده درنظر بگیرید. به خانه های ساحلی که ممکن است در آن اقامت داشته باشید فکر کنید – فضای داخلی معمولاً بهم پیوسته و بدون شکاف است ، بنابراین سعی کنید این کار را در برنامه خود قرار دهید.

دکوراسیون خانه مدرن ساحلی با الهام از فضای باز
از آخرین سفر خود به ساحل چه چیزی به خانه آوردید؟ بطری دریایی یا شاید یک یا دو کشتی قدیمی باشد. یک یا دو ستاره دریایی روی یک قفسه به نظر جالب است. رنگ های ساحلی مانند سفید و فیروزه ای یا بافت هایی از سنگ ، شن و ماسه و پوسته می توانند خانه را به یک جزیره بهشتی تبدیل کنند. پس شما می توانید از عناصر ساحلی استفاده کنید. از لنگر و طرح های ماهی کلیشه ای استفاده نکنید.

درعوض ،بگذارید منظره شما را راهنمایی کند. گلدان‌های شیشه ای آبی ، سرامیکهای خاکی می توانند خانه شما را تزیین کنند. تزئینات الهام گرفته از اقیانوس ، مانند مرجان ، تکه چوب های اشباع شده از آب و شن و ماسه. به طور کلی این نوع لوازم در دکور ساحلی می توانند مورد استفاده قرار گیرند اما تاکید می کنم که بیش از حد آن حس خوبی ندارد.

پارچه ها
هر ساحل زیبا یک یا دو رنگ برجسته دارد که باید رعایت کنید و در انتخاب پارچه ها دقت فرمایید. پارچه و پرده های شفاف که هوا و نور زیادی از آن عبور می کند. در فضای داخلی ساحلی ، پارچه ها ساده ، سفید و پرده های سفید با امکان گذردهی نور بالا هستند که بسیار سبک نیز می باشند و نسیم ملایم آن‌ها را به حرکت در می آورد و حس بسیار خوبی دارد.

سبک ساحلی بدون فرش

اگر به دنبال یک به روزرسانی سبک طراحی داخلی سریع ساحلی هستید ، زمان آن رسیده است که فرش را رها کنید. از بین بردن فرش برای قرار گرفتن در معرض کف چوبی گرم و یا پوشش بتونی خنک ، می تواند فوراً حس خانه شما را ساحلی کند.

سبک ساحلی

کف پوش چوبی
کف و مبلمان چوبی روشن هنوز هم در طرح های مدرن داخلی ساحلی مطلوب هستند. چوب های بور به رنگ خاکستر و شن ساحل گزینه های کفپوش فوق العاده ای هستند که از دوام بالایی برخوردار و از نظر بصری دلپذیر هستند. از یک پوشش کف روشن در سرتاسر خانه خود استفاده کنید تا قسمت های مختلف خانه به هم بپیوندند. کفپوش ضد آب که می تواند در برابر رطوبت ، شن و ماسه ریز و آب دریا مقاومت کند.

الیاف طبیعی
رفتن به ساحل یک تجربه چند حسی است. نه تنها می توانید زیبایی فوق العاده ساحلی را ببینید ، بلکه می توانید شن و ماسه را حس کنید و امواج در حال سقوط در ساحل را نیز می شنوید. سفر به حواس را با دکوراسیون مدرن خانه ساحلی ادامه دهید. پرده هایی که صدای باد را تقویت می کنند و پارچه های پشمی می توانند اتاق را زیبا کنند. این راز در عکس پایین بسیار نمایان است و استفاده از صندلی های کنفی، گلدان ها و بند ها برای بستن پرده ها و به طور کلی مواد ارگانیک در لوازم و متریال بسیار مناسب این سبک است.

نور طبیعی
پنجره های بزرگ که اجازه عبور نور طبیعی کافی را به منزل می دهند، ایده آل اند ، اما همیشه امکان پذیر نیست. با این وجود ، می توانید نور طبیعی را با یک آینه بزرگ که نور را به داخل ساختمان منعکس می کند ، دو برابر کنید. از طرف دیگر ، می توانید با اضافه کردن نور مصنوعی گرم به خانه خود ، نور طبیعی را شبیه سازی کنید.

نور ممکن است مهمترین و در عین حال نادیده گرفته ترین عنصر سبک ساحلی باشد. به این فکر کنید: آخرین بار کی وارد یک خانه ساحلی شده اید که احساس تاریک و گرفتگی کردید (و اگر این کار را انجام دادید ، چقدر سریع می خواستید از آنجا خارج شوید؟). یکی از دلایل سفید بودن رنگ برجسته فضای داخلی ساحلی آن است که نور را گسترش می دهد و تقویت می کند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

دیگر مقالات