میکروسمنت هشتیکو (بدون نیاز به رنگ بهمن 1401)

میکروسمنت هشتیکو

میکروسمنت یا سیمان میکرونایز شده (میکروسمنت به انگلیسی Microcement) نوعی ماده سیمانی با پایه پلیمر است که می‌توان با آن یک پوشش تزئینی مدرن، بادوام، متنوع، منحصر به فرد و شگفت انگیز ایجاد کرد. پوشش Microcement در سال 2010 ابتدا ...

فهرست مطالب

میکروسمنت چیست؟ (به همراه تاریخچه)

میکروسمنت هشتیکو یا سیمان میکرونایز شده (میکروسمنت به انگلیسی Microcement) نوعی ماده سیمانی با پایه پلیمر است که می‌توان با آن یک پوشش تزئینی مدرن، بادوام، متنوع، منحصر به فرد و شگفت انگیز ایجاد کرد. پوشش Microcement در سال 2010 ابتدا در دو کشور اسپانیا و ایتالیا معرفی شد و در سال 2015 به عنوان یکی از متمایز‌ترین پوشش‌ها با ویژگی‌هایی منحصربفرد  از نگاه معماران و طراحان داخلی انتخاب شد.

پودر میکروسمنت یک انتخاب ایده آل و مقرون به صرفه برای کف، دیوار، سقف، نما، پلکان، کابینت، میز و صندلی و … است. تجربه بصری دریافتی  از میکروسمنت در مرحله اول بسیار نزدیک به سطوح بتنی است، اما با ویژگی‌هایی متمایز و منحصر بفرد از جمله یکپارچگی، سبکی  و زیبایی فوق العاده. این موضوع باعث شده است که توجه قشر کثیری از معماران، طراحان داخلی، سازندگان و مدیران بهره‌وری حوزه صنعت ساختمان به این پوشش معطوف شود.

مزایا

میکروسمنت مزایای زیادی دارد که در ذیل مختصراً به بعضی از آنها اشاره می‌شود:

اولین مزیت میکروسمنت که هیچ پوشش دیگری از این ویژگی برخوردار نیست، اینست که زیرکار هر جنسی که داشته باشد، می‌توان از میکروسمنت برای پوشش آن استفاده کرد؛ مثلاً روی کاشی، سرامیک، سنگ، سیمان، گچ، آجر، ام دی اف، شیشه، آینه قابل اجراست و تنها زیر کاری که نمی‌توان از این پوشش برای آن استفاده کرد، چوب طبیعی است.

دومین مزیت آن اینست که این پوشش راحت‌تر و با صرف زمان کمتری نسبت به پوشش هایی همچون کاشی، سرامیک، کف پوش و سنگ نصب می‌شود؛ همچنین به سرعت خشک شده و قابل بهره برداری میگردد.

سومین مزیت پوشش میکروسمنت سطح بدون درز آن است که نظافت را بسیار ساده می‌کند و دیگر از تجمع میکروبها در بین درزها خبری نیست. همچنین خود این محصول آنتی باکتریال و سازگار با محیط زیست است.

مزایای پودر اصل

 • تنوع بافت و رنگ بالایی دارد،
 • مقاومت سایشی بالا،
 • غیرلغزنده،
 • مقاوم در برابر رطوبت و آب،
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید (برای فضاهای خارجی و نمای ساختمان)،
 • مقاومت فشاری قابل ملاحظه،
 • اجرای ساده و بدون پرت،
 • غیر قابل خط و خش،
 • قابلیت اجرا در ابعاد بزرگ و بدون درز،
 • قابلیت کشسانی بالا،
 • شست و شوی آسان با آب و صابون،
 • استحکام بالا در برابر ترک،
 • ویژگی خاص تمیز شوندگی در صورت ایجاد کثیفی و آلودگی بر روی آن.

از مزیتهای دیگر آن اینست که با اضافه کردن رنگ اکریلیک دلخواه به رنگ مورد نظر درمی‌آید و هیچگونه محدودیتی در انتخاب رنگ در آن وجود ندارد و همچنین این پوشش تنوع اجرایی نامحدودی دارد؛ شیوه و طرح اجرا در پوشش میکروسمنت، سلیقه ایست و می‌توان در بینهایت مدل مختلف آن را اجرا کرد. این ویژگی باعث خاص بودن این پوشش می‌شود به صورتیکه حتی اکر در دو مکان باشرایط یکسان، طرح و رنگ یکسانی اجرا شود؛ بسیار بعید است که طرح نهایی یکسان شود؛ بلکه هر کدام منحصر به فرد خواهد بود.

مزیت بعدی ضخامت آن است؛ ضخامت پوشش میکروسمنت حداکثر 2 تا 3 میلیمتر است به همین دلیل بار اضافه به سازه تحمیل نمی‌کند و در عین حال با وجود این ضخامت کم استحکام فوق العاده بالایی دارد به صورتیکه برای کندن آن باید از پیچ گوشتی و چکش استفاده کرد.

قیمت میکروسمنت هشتیکو (آپدیت بهمن 1401)

لیست قیمت میکروسمنت گروه تولیدی شاهکار هنر هشتی (هشتیکو) و نصب آن بشرح زیر می‌باشد:

Please provide a valid CSV file.

نکته:

 • همه موارد اجرایی در صورت استفاده از پودر میکروسمنت خودرنگ ۱۰ سال گارانتی می‌شوند.
 • قیمت ها در تمام کشور یکسان است.
 • به قیمت‌های فوق 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌گردد.

ویژگیهای و مزیتهای پودر تولید شده در هشتیکو

شرکت هشتیکو با استفاده از تکنولوژی روز دنیا پودر میکروسمنتی تولید کرده که پایه آن آب و رنگ آن کاملاً سفید است و اصطلاحاً به آن تک جزئی یا پایه آب گفته می‌شود. این پودر به نسبت 60 به 40 با آب مخلوط میشود؛ یعنی 60 درصد پودر میکروسمنت هشتیکو و 40 درصد آب خالصی که رنگ آکرولیک به آن اضافه شده است و به این ترتیب خمیری درست میشود که آماده اجراست. این پودر قابل رقابت با پودرهای آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایست که هم اکنون بهترین پودرهای میکروسمنت در دنیا محسوب می‌شوند و در عین حال پودر هشتیکو یک چهارم قیمت این پودرهاست.

پودر میکروسمنت تولید شده در هشتیکو کاملاً سفید رنگ است. این پودر به صورت تک جزئی و بدون نیاز به هرگونه ماده چسبنده دیگری برای ایجاد چسبندگی در آن(از جمله رزین و افزودنیهای بتنی) تنها با اضافه کردن آب خالص به چسبندگی فوق العاده ای می‌رسد که پس از خشک شدن استحکام بسیار بالایی را در سطح ایجاد می‌کند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که دلیل این چسبندگی فوق العاده در پودر میکروسمنت هشتیکو چیست؟ جواب این است که این چسبندگی با اضافه شدن 17 پلیمر آلمانی به پودر بوجود می‌آید. این پلیمرها هنگام مخلوط شدن با آب چسبندگی بسیار بالایی را ایجاد می‌کنند و نیازی به افزودن مواد دیگر از جمله رزین برای ایجاد چسبندگی در این پودر وجود ندارد.

این عدم نیاز به رزین در پودر میکروسمنت هشتیکو مزیت بزرگیست؛ مثلاً باعث می‌شود که خمیر به دست آمده بافت بسیار سبکتری داشته باشد و کار کردن با آن بسیار راحت باشد. در این صورت مجری طرح امتیاز سنجیدن محیط و انتخاب طرح های متنوع‌تر را دارد و هنگام کار با آن قدرت مانور بالاتری خواهد داشت. همچنین خمیر میکروسمنت پایه آب پس از آماده سازی قابلیت ماندگاری بسیار بالاتری از میکروسمنت پایه رزین دارد.

خمیر میکروسمنت پایه آب را می توان تا 4 روز درون سطل در بسته نگه داشت؛ که این مدت برای خمیر میکروسمنت پایه رزین حداکثر 3 ساعت است. این قابلیت باعث میشود که مجری، فرصت اجرای طرح‌های مشکل و زمانبر را داشته باشد و همچنین بتواند تمام مواد برای یک رنگ مشابه را یکجا ترکیب کند و به این صورت بدست آوردن رنگ یکسان برای سطوح با متراژ بالا مشکلی بوجود نمی‌آورد.

رنگ پذیری بسیار زیاد نیز یکی دیگر از قابلیت های میکروسمنت هشتیکو که تک جزئی و پایه آب است، می‌باشد؛ هر نوع رنگ اکریلیکِ مایع یا پودری را می توان به راحتی با این پودر مخلوط کرد.

از مزیتهای دیگر میکروسمنت تک جزئی هشتیکو اینست که در بلند مدت تبله نمی‌کند؛ چون پلیمرهای میکرونایز شده موجود در آن چسبندگی مولکولی ایجاد می‌کند و از تبله کردن آن جلوگیری می‌کند. همچنین این چسبندگی بسیار بالا خاصیت آنتی باکتریال بودن بالاتری نسبت به میکروسمنت‌های دو جزئی یا پایه رزین ایجاد می‌کند.

شرکت هشتیکو باتوجه به مزیت های پودر میکروسمنت تولیدی خود که مختصراً به آن اشاره شد، کاملاً به کیفیت این پودر ایمان دارد و مفتخر است اعلام کند هر پروژه ای در هر کجای کشور عزیزمان با پودر میکروسمنت هشتیکو و با استفاده از نصاب های دوره دیده اش اجرا شود، 2 سال گارانتی بدون قید و شرط دارد. به این امید که بتوانیم خدمتی درخور لیاقت مردمان شایسته ایران زمین ارائه دهیم.

چند نکته برای اجرای بهتر میکروسمنت

از پودرهای میکروسمنت خودرنگ پرسلان بهتر است استفاده کنید . باید بدانید پودرهای دو جزئی پودر میکروسمنت نیستند و در واقع خمیر پتینه هستند. میکروسمنت واقعی ۱۰۰ درصد پایه آب بوده و هیچ نیازی به جزء دوم ندارد. اما میکروسمنت خودرنگ هشتیکو حتی نیاز به استفاده از رنگ هم ندارند.
هر چه سطح زیر کار صاف و صیقلی باشد نتیجه کار زیباتر و بی نقص‌تر خواهد بود. بر روی رنگ یا گچ به هیچ عنوان نیاز به مش فایبرگلس ندارید.
از استفاده لاک پلی اورتان بر روی میکروسمنت دیوار داخلی یا خارجی (نما) اکیدا پرهیز کنید. پودر واقعی به جز در کف و آن هم مکانهای پرتردد هیچ نیازی به لاک پلی اورتان ندارند. کافی است پس از اجرای کار دو دست پرایمر پایه آب Z90 یا هر پرایمر پایه آب دیگری بر روی سطح کار اجرا کنید.
حال به راحتی میتوانید حتی با سیف (cif) که یک شوینده بسیار قوی است سطح کار را بشویید. البته مشروط به اینکه از میکروسمنت خودرنگ پرسلان استفاده کنید.

بخش پرسش و پاسخ

در این قسمت، بخشی از سوالات پرتکرار شما عزیزان از قسمت فروش و پشتیبانی شرکت هشتیکو آورده شده است:

خیر. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از پلی یورتان نیز استفاده کنید. با اینکار هیچگونه آسیب و یا لکه‌ای بر روی کف باقی نمی‌ماند.

استفاده از لاک‌های پایه آب مانند Z90. این لاک باعث ضد آب و آب گریز شده میکروسمنت می‌گردد.

پودر تولیدی ما دمای مابین منفی 53 تا مثبت 67 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کنه. ما از این پودر برای کف سردخانه و استخر استفاده نموده‌ایم. برای ضد آب و نم و رطوبت نیز می‌توانید از لاک‌های پایه آب مانند Z90 استفاده نمایید.

بستگی به زیر کار دارد. اما بطور متوسط برای هر متر مربع بر روی دیوار، 1300 گرم و برای هر متر مربع بر روی کف 2000 گرم پودر نیاز دارید.

خیر. برای اینکار از یک پودر آماده میتوانید استفاده نمایید. این پودر یکی دیگر از محصولات هشتیکو است که برای استفاده فقط نیاز به آب دارد. بعد از مخلوط کردن با آب میتوانید آن را درون قالب بریزید.

این سطل ها در وزن 10 کیلویی به فروش می‌رسند.

بله. یکی از محصولات جدید ما بصورت خودرنگ میباشد و دیگر نیازی به اضافه کردن رنگ به پودر نیست.

هشتیکو افتخار تولید محصولی جدید تحت عنوان میکروسمنت خودرنگ پرسلان را دارد که همه ویژگی‌های مربوط به این میکروسمنت باعث شده حتی افراد با آشنایی کم هم بتوانند از این متریال استفاده کنند، فقط کافیست که طرز استفاده از ماله و کاردک را بلد باشید تا بتوانید با خلاقیت خود طرحهای فوق العاده‌ای را روی دیوار، مبلمان چوبی و ام‌دی اف و حتی اکسسوری‌هایی مانند گلدان به وجود بیاورید و به آنها ظاهری ماندگار ببخشید، اما شاید برای شما این سوال به وجود آید که چه موردهایی باعث متمایز شدن میکروسمنت هشتیکو و راحتی استفاده از آن می‌شود در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

 1. میکروسمنت هشتیکو تک جزئیست و فقط لازم است که با آب ترکیب شود و هیچ جزء دوم و رزینی لازم ندارد، پس استفاده و ترکیب این متریال بسیار ساده است.
 2. بعد از ترکیب تا چهار روز بدون مشکل خمیر باقی می‌ماند، برای افراد تازه کاری که هنوز خیلی سریع نمی‌توانند به بافت مورد نظر خود دست پیدا کنند این ویژگی بسیار کمک‌کننده است زیرا لازم نیست نگران خشک شدن و از دست رفتن متریال باشند وحتی تا چهار روز می‌توانند در سطل دربسته ماده را نگهداری کنند.
 3. نیاز به رنگ برای ترکیب نیست، درنتیجه احتمال دورنگ شدن کار وجود ندارد، همه کسانی که با میکروسمنت کار می‌کنند با این مشکل مواجه شده‌اند که زمان کم آمدن متریال و ساخت دوباره ممکن است رنگ مقداری با دفعه قبل تفاوت داشته باشد و نتیجه نهایی را خراب کند اما با میکروسمنت خودرنگ هشتیکو این مشکل کاملا رفع شده است چون همه سطل های یک کد رنگ دقیقا مثل یکدیگرند و فقط نیاز به ترکیب با آب است.
 4. نیاز به مش نیست، میکروسمنت‌های فاقد پلیمر به دلیل چسبندگی کمی که دارند نیاز به مش فایبرگلس برای زیرکار دارند که کارکردن با آن برای افرادی که تازه شروع کرده اند دشوار است اما میکروسمنت هشتیکو با چسبندگی زیاد بدون زیرسازی قابل اجراست.
 5. بافت محصول انسجام فوق‌العاده ای دارد، با ماله به راحتی قابل پخش است و حین اجرا امکان ریختن آن از روی ابزار وجود ندارد.
 6. خود محصول زمان اجرا دارای بافت طبیعی است پس نیازی نیست که نگران مصنوعی شدن نتیجه نهایی باشید، بافت میکروسمنت هشتیکو به دلیل وجود سنگدانه های طبیعی بعد از اجرا دارای سایه روشن و بازی رنگ ها است و حتی اگر شما ماهرانه کارکردن با ابزار اجرا را بلد نیستید می‌توانید بافت زیبایی را به وجود بیاورید.
 7. برای ضدآب شدن نیازی به لاک ندارید، پس مشکل افتادن رد لاک های مرسوم روی کار و مصنوعی کردن شکل نهایی آن حذف شده است.

خیر برای اجرای میکروسمنت هشتیکو نیاز به هزینه های گزاف برای خرید ابزار متفاوت نداریم و تنها با لیسه و کاردک به راحتی اجرا می‌شود زیرا در نازک‌ترین حالت ممکن قابل اجراست.

بله اگر تایل ها صاف اجرا شده و بیرون زدگی نسبت به یکدیگر نداشته باشند یکی از بهترین سطوح برای اجرای میکروسمنت است و تنها نیاز است که با خود متریال درزها پوشیده شده و مراحل بعدی کار انجام شود.

متریال هشتیکو به راحتی با تندترین شوینده ها قابل شستشو بوده و در صورت اجرای لاک پلی‌یورتان بر روی آن حتی این امکان وجود دارد که با ابزار زبری مانند انواع برس شسته شود. اما دستمال و تی های نانو میکروفایبر بهترین ابزار برای تمیز کردن میکروسمنت است.

خودرنگ درباره پودرهای هشتیکو به معنی داشتن پیگمنت رنگی نیست و پودرهای هشتیکو با سنگدانه های معدنی و طبیعی تولید می‌شود و استحکام  آن از این موضوع ناشی می‌شود.

4.3 6 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
موسی بهرامی
موسی بهرامی
10 ماه قبل

بهترین پودر میکروسمنت حال حاضر در ایران

قیمت میکرواکسپوز
قیمت میکرواکسپوز
قیمت میکروترازو
قیمت میکروترازو (9 فروردین 1402)
دیوارپوش و کفپوش بدون درز
ترک میکروسمنت
بوجود آمدن ترک‌ میکروسمنت و چگونگی جلوگیری از آن
اجرای میکروسمنت
اجرای میکروسمنت