میکروسمنت چیست و خودرنگ پرسلان به چه معناست؟ (بهمن1401)

میکروسمنت فروشگاه مبلمان پیرو پاساژ دیدار
میکروسمنت (Microcement) یک پوشش برای دکوراسیون داخلی، بیرونی و برای برخی وسایل مانند میز و کمد (برای شکل ظاهری و یا بازسازی آن) ساخته شده از سیمان، رزین، مواد افزودنی و رنگ دانه های معدنی است. این پوشش را می توان بر روی زمین، دیوار و سقف نیز استفاده نمود.

فهرست مطالب

میکروسمنت چیست؟

میکروسمنت متریالی بر پایه سیمان، پلیمر و سنگدانه‌های معدنیست که به شکل پودر و با رنگ سفید تولید می‌شود. پیش از این با تعاریف اشتباهی از میکروسمنت مانند این که میکروسمنت متریالی بر پایه انواع رزین است آشنا شده باشید اما درواقع میکروسمنت واقعی و با کیفیت کاملا بدون رزین و چسب تولید می‌شود که حتی نیاز به ماده‌ای به عنوان جزء دوم ندارد و استحکام و چسبندگی آن به دلیل وجود پلیمر‌ها داخل فرمول تولیدی پودر است. در ادامه بیشتر متوجه میشویم که تفاوت متریال هشتیکو با انواع تقلبی میکروسمنت چیست. 

میکروسمنت واقعی باید پایه‌ آب باشد و برای خمیر شدن و مورد استفاده قرار گرفتن تنها با آب ترکیب شود؛ نه انواع رزین و چسب. ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که نشانه واقعی بودن میکروسمنت چیست؟ تا اینجا دیدیم که اولین نشانه میکروسمنت واقعی، تک جزئی بودن و 100% پایه آب بودن است.

میکروسمنت فروشگاه مبلمان پیرو پاساژ دیدار

در سال های اخیر پوشش‌های ساختمانی یکپارچه و بدون درز به دلیل مزایای کاربردی و زیبایی‌ شناختی که نسبت به انواع کاشی، سرامیک و … دارد طرفداران زیادی در بین طراحان، سازندگان و کارفرمایان پروژه های ساختمانی پیدا کرده‌اند. امروزه این پوشش‌ها جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان و طراحی داخلی دارند به طوری که اکثر افرادی که قصد ایجاد فضاهای مدرن و متفاوت را دارند بر این باورند که یکپارچه بودن سطوح نهایی، زیبایی منحصر به‌فردی را به فضا می‌بخشد. در این میان میکروسمنت که نمای نزدیک به بتن و سیمان دارد انتخاب اکثر این افراد است. اما میکروسمنت چیست و میکروسمنت خودرنگ پرسلان چه تفاوتی با سایر میکروسمنت‌ها دارد؟

میکروسمنت تک جزئی چه مزیتی دارد؟

زمانی که صحبت از میکروسمنت تک جزئی می‌کنیم منظورمان میکروسمنتی است که از ترکیب انواع پلیمر‌ها و با فرمول و اندازه‌های دقیق تولید شده باشد. پلیمر ماده ایست که در متریال، کشش بین مولکولی ایجاد می‌کند؛ در نتیجه این ماده، پس از خشک شدن استقامت فوق‌العاده‌ای دارد و بسیار محکم است. ویژگی دیگر آن این است که زمان بیشتری به‌ صورت خمیر باقی می‌ماند و پس از نصب روی سطح هم با سرعت مناسب‌تری خشک می‌شود. این در صورتیست که سایر متریال‌هایی که به عنوان میکروسمنت فروخته و عرضه می‌شوند چسبندگی خود را از انواع رزین، پودر چسب و کناف به دست می‌آورند که پیوندی ظاهری و بسیار ضعیف بین ترکیبات متریال ایجاد می‌کنند. این مواد هم، قیمت بسیار کمتری از پلیمرهای وارداتی دارند و هم در دسترس ترند. 

همچنین نیاز به دانش خاصی برای ترکیب کردن ندارند. این موضوع باعث شده که برخی از افراد سودجو این متریال را وارد بازار کرده و بدون این که خریدار یا کارفرما بدانند ترکیبات این ماده خریداری شده به جای میکروسمنت چیست،  به نام میکروسمنت، این ماده را به آنها عرضه کنند. در نتیجه چون این ماده استقامت کمی دارد و به سادگی آسیب می‌بیند پس از استفاده از آن شایعاتی از قبیل اینکه میکروسمنت پوششی آسیب‌پذیر و زینتی است و نباید با آن تماس و برخورد داشت ایجاد می‌شود در حالی که میکروسمنت واقعی به دلیل داشتن پلیمر ها مقاوت بسیار زیادی دارد.

میکروسمنت فروشگاه مبلمان پیرو پاساژ دیدار

معایب میکروسمنت چیست؟

با این وجود میکروسمنت معمولی یک مشکل دارد و آن مشکل اینست که برای رنگی شدن نیاز به ترکیب با رنگ های شیمیایی دارد و چون خود این رنگ ها استحکام پایینی دارند، قابل شستشو نیستند و … بعد از ترکیب با میکروسمنت، این خواص خود را به میکروسمنت نیز انتقال می‌دهند و این موضوع باعث ایجاد معایب میکروسمنت می‌شود. میکروسمنت خودرنگ پرسلان محصول شرکت هشتیکو با فرمول انحصاری خود هیچکدام از این ضعف ها را ندارد.

میکروسمنت خودرنگ پرسلان

میکروسمنت تولید شده در گروه تولیدی شاهکار هنر هشتی ( با نام تجاری هشتیکو) که با عنوان میکروسمنت خودرنگ پرسلان شناخته شده است، نیاز به ترکیب شدن با رنگ ندارد زیرا در فرمولاسیون این متریال از سنگدانه‌های طبیعی و معدنی با رنگ‌ها و خواص مختلف استفاده می‌شود و شرکت هشتیکو تنها تولیدکننده این متریال در سراسر جهان است. این میکروسمنت که حاصل تلاش شبانه روزی محققین این موسسه می‌باشد از فرموله شدن میکروسمنت تک جزئی با انواع سنگدانه‌های معدنی از جمله سنگ گرانیت، سنگ آهن، سنگدانه کویر، سنگ بازالت و…. تولید شده است و میکروسمنت خودرنگ پرسلان در حال حاضر در 24 رنگ متفاوت از پرطرفدار ترین رنگ‌های میکروسمنت قابل تهیه است که یکی از آنها میکروسمنت کاهگل جدیدترین محصول این شرکت می‌باشد. شما می‌توانید رنگبندی این محصول را در قسمت کاتالوگ میکروسمنت هشتیکو مشاهده نمایید.

مزایای خودرنگ بودن میکروسمنت چیست؟

از جمله مهم‌ترین مزایای میکروسمنت خودرنگ پرسلان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • عدم تغییر رنگ در برابر اشعه uv خورشید
 • قابل شستشو حتی با تندترین شوینده ها
 • 100%پایه آب و تک جزئی و دوستدار محیط زیست
 • ضدآب وآب‌گریز
 • نفوذناپذیر
 • آنتی‌باکتریال
 • عایق‌صوت
 • عایق دما
 • ضدخط و خش
 • تحمل دما بین 47- تا 67+ سانتی‌گراد
 • فشار نقطه‌ای 57 مگاپاسکال (4 برابر میکروسمنت‌های معمولی)
 • فشار کششی 19 مگاپاسکال (4 برابر میکروسمنت‌های معمولی)
میکروسمنت فروشگاه مبلمان پیرو پاساژ دیدار

عدم تغییر رنگ در برابر اشعه uv خورشید

میکروسمنت خودرنگ پرسلان به دلیل داشتن سنگدانه‌های طبیعی به جای رنگ در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد و در نتیجه یکی از بهترین متریال‌های منتخب برای استفاده در نمای ساختمان است.

قابل شستشو حتی با تندترین شوینده ها

میکروسمنت هشتیکو برخلاف سایر میکروسمنت‌های بازار به راحتی قابل شستشو و تمیز شدن است می‌توانید جزئیات این عمل را در مقاله نحوه نگهداری میکروسمنت مطالعه نمایید. اما دلیل قابل شستشو بودن این میکروسمنت چیست؟

سنگدانه‌های معدنی برخلاف رنگ‌های صنعتی رنگ خود را در مواجهه با شوینده‌ها از دست نمی‌دهند. این ویژگی در کنار استحکام فوق‌العاده و آب‌گریز بودن این میکروسمنت، باعث قابل شستشو بودن آن شده است.

100%پایه آب و تک جزئی و دوستدار محیط زیست

اکنون که متوجه شدیم میکروسمنت چیست، این نکته را می‌دانیم که میکروسمنت واقعی برای آماده استفاده شدن تنها نیاز به ترکیب شدن با آب دارد. این موضوع علاوه بر استحکام زیاد متریال و راحتی استفاده از آن باعث می‌شود که مواد تجزیه ناپذیری مانند انواع رزین، رنگ و چسب و مواد پایه تینر از پروسه تولید و اجرا حذف شده و نتیجه متریالی کاملا پایه آب و سازگار با محیط زیست باشد.

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
گلنوش
گلنوش
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر ایا امکانش هست از این متریال برای خونه قدیمی که دیوارهاش غیر قابل ترمیم و دچار نمزدگی هست استفاده کرد؟

احسان
احسان
4 ماه قبل

سلام هر یک کیلو چند مترو پوشش میده؟

مهندس حسینی
مهندس حسینی
4 ماه قبل

برای نمای ویلادر شمال با توجه به گرما و سرما مشکلی پیش نمیاد؟ رطوبت شدید تغیر رنگ ،دورنگ شدن؟ و اینکه دیوار نما رو توی چه مرحله ای باید به شما تحویل بدیم ؟

محمدرضا
محمدرضا
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
آیا روی دیواری که کاشی شده و کف سرامیک شده هم قابل اجرا هست ؟؟؟